Wśród wielu istniejących technologii internetowych łatwo znaleźć można takie, które pozwolą wykonać profesjonalną witrynę firmową, czy portal sprzedażowy. Najbardziej popularne z nich to HTML/CSS. Korzystamy z nich także w naszej firmie, ponieważ dają naprawdę wiele możliwości i umożliwiają tworzenie użytecznych i funkcjonalnych stron www. HTML często nazywana jest korzeniem Internetu. Tłumaczenie tego skrótu na język polski to hipertekstowy język znaczników. Pozwala on na stworzenie ogólnego zarysu strony internetowej, a w przypadku serwisów statycznych można za pomocą HTML umieścić również zawartość witryny. Niewątpliwą zaletą jest to, że zarówno znaczniki, jak i atrybuty są stosunkowo proste do zapamiętania, a stronę można napisać w każdym edytorze tekstu, nawet w znanym wszystkim i popularnym Notatniku.

W naszej firmie wykonujemy nawet najbardziej skomplikowane portale stosując HTML/CSS. CSS, czyli kaskadowy arkusz stylów to język, który odpowiada za wyświetlanie witryny www. Umożliwia on proste definiowanie reguł dla każdego elementu znajdującego się na stronie w jednym pliku i za pomocą specjalnych wyrażeń. CSS ułatwia odpowiednie rozmieszczenie kolorów, czcionek, czy poszczególnych składników strony. Dzięki niemu można też zmodyfikować wygląd każdej podstrony serwisu, dzięki czemu skonstruowany w ten sposób portal jest spójny wizualnie i estetyczny.

Wybór sposoby programowania zależy w dużej mierze od tego, jakie są oczekiwania klienta w zakresie funkcjonalności i oprawy graficznej serwisu internetowego. Zwracamy szczególną uwagę na to, aby każdy tworzony portal był unikalny, przejrzysty i miał intuicyjną nawigację, w czym pomaga właśnie HTML/CSS. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dbając o to, by wykonać je zgodnie preferencjami klienta i w wyznaczonym terminie. W razie potrzeby stosujemy także inne technologie internetowe, dzięki którym możemy wykonać nawet najbardziej skomplikowane projekty. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie znaleźć można pełną ofertę naszej firmy.

O autorze Paweł Białach

Pracuję jako projektant stron internetowych, grafik komputerowy i programista front-end, specjalizuję się również we wsparciu IT (linia HELP DESK 1 & 2, z certyfikatem ITIL® Foundation Certificate in IT Service Management, AXELOS, 2016) oraz zarządzaniu aplikacjami webowymi. Mam ponad 15-letnie doświadczenie w branży IT, w tym czasie brałem udział w ponad 100 projektach zarówno od strony technicznej jak i biznesowej. Mówię płynnie po angielsku (poziom C1 z certyfikatem TOEIC® Listening and Reading). Prywatnie interesuję się muzyką, gram na gitarze i udzielam lekcji gry na na tym instrumencie.