Szkolenia z grafiki użytkowej 2d

Grafika dwuwymiarowa jest bardzo często używana w niemal każdej dziedzinie tworzenia serwisów internetowych. Pozwala ona za pomocą dość prostych narzędzi stworzyć nie tylko czytelny, ale też atrakcyjny wizualnie obraz, który doskonale uzupełnia treść znajdującą się na stronie internetowej. Co ważne, za pomocą grafiki 2d można tworzyć nie tylko obrazy statyczne, ale także bardzo ciekawe animacje, czy skomplikowane, oryginalne grafiki. Warto więc poświęcić trochę czasu na nauczenie się tej sztuki, a najszybciej można to osiągnąć podczas szkolenia z zakresu grafiki użytkowej 2d. Tego rodzaju kursy organizowane są przez wyspecjalizowane podmioty, zapewniające dostęp do odpowiedniego oprogramowania.

            Tego rodzaju szkolenia są skierowane do wszystkich osób, które w stosunkowo krótkim czasie chcą nauczyć się przygotowywania profesjonalnych materiałów przeznaczonych do publikacji w Internecie. Mogą z niego skorzystać także osoby, które zamierzają podjąć pracę w zawodzie grafika komputerowego lub chcą poszerzyć swoje kwalifikacje w zakresie grafiki użytkowej 2D. Oczywiście do takiej nauki niezbędna jest znajomość podstaw obsługi komputera. Podczas szkolenia uczestnicy dowiadują się w jaki sposób tworzyć różnego rodzaju jedno i wielostronicowe dokumenty, a także w jaki sposób odpowiednio dobierać techniki kompozycji i rysunku wektorowego. Uczą się również korzystania z najpopularniejszych programów do tworzenia grafik, czyli Photoshop i CorelDRAW.

            Jedną z najważniejszych umiejętności, jaką można nabyć na tego typu szkoleniu jest stosowanie efektów tekstowych, które są przydatne w przypadku korzystania z najpopularniejszych edytorów tekstu. Ponadto uczestnicy zapoznają się z wymogami oraz najważniejszymi zasadami sporządzania grafik użytkowych w taki sposób, aby były one zrozumiałe dla odbiorcy i pozwalały osiągnąć zamierzony cel. W trakcie szkolenia odbywają się zarówno zajęcia teoretyczne, jak i warsztaty praktyczne, dzięki którym uczestnicy mogą od razu wykorzystać swoją wiedzę w praktyce, tworząc grafiki 2D.

O autorze Paweł Białach

Pracuję jako projektant stron internetowych, grafik komputerowy i programista front-end, specjalizuję się również we wsparciu IT (linia HELP DESK 1 & 2, z certyfikatem ITIL® Foundation Certificate in IT Service Management, AXELOS, 2016) oraz zarządzaniu aplikacjami webowymi. Mam ponad 15-letnie doświadczenie w branży IT, w tym czasie brałem udział w ponad 100 projektach zarówno od strony technicznej jak i biznesowej. Mówię płynnie po angielsku (poziom C1 z certyfikatem TOEIC® Listening and Reading). Prywatnie interesuję się muzyką, gram na gitarze i udzielam lekcji gry na na tym instrumencie.