Szkolenia z HTML/CSS

Podstawowym językiem, który służy do opisywania wyglądu stron www jest HTML. To właśnie od niego zaczyna się zwykle przygoda z tworzeniem serwisów internetowych. Obecnie wiele podmiotów oferuje różnego rodzaju kursy i szkolenia, w trakcie których można nie tylko poznać nie tylko podstawy HTML, ale także CSS. Dzięki temu można nauczyć się zarówno tworzenia funkcjonalnego i przejrzystego kodu strony, jak i korzystania z kaskadowych arkuszy stylów. Do kogo skierowane są tego rodzaju szkolenia? Na pewno do osób, które chcą tworzyć serwisy internetowe i nie mają odpowiednich umiejętności. Jednak wiedza z kursu przyda się także każdemu, kto zna język HTML i chce usystematyzować swoje informacje, czy osobom pracującym w systemach zarządzania treścią.

            Celem szkolenia HTML/CSS jest opanowanie obu języków oraz zdobycie teoretycznych i praktycznych informacji w zakresie stosowania języka HTML oraz tworzenia łatwego w utrzymaniu i poprawnego kodu HTML. Uczestnicy kursu będą się uczyć również praktycznego wykorzystania wszystkich zdobytych w czasie wykładów umiejętności, aby opanować sztukę tworzenia statycznych serwisów internetowych. Dodatkowo w czasie szkolenia kursanci dowiedzą się co jest niezbędne do tego, by serwis był widoczny w wyszukiwarkach oraz jak przenieść stronę na serwer za pośrednictwem klienta FTP.

            Efektem tego rodzaju szkolenia jest nabycie umiejętności tworzenia stron internetowych, a także galerii zdjęć, czy firmowych wizytówek. Ponadto uczestnicy zyskają praktyczną wiedzę, pozwalającą im na modyfikowanie, ulepszanie oraz poprawianie funkcjonujących już witryn. Bardzo przydatną umiejętnością jest również formatowanie tekstu przed umieszczeniem go w systemie zarządzania treścią, wstawianie elementów graficznych, tworzenie tabel i formularzy oraz wstawianie list numerowanych, czy wypunktowanych. Zwykle po zakończeniu tego rodzaju szkolenia uczestnicy wykonują własną, w pełni funkcjonalną i profesjonalną stronę internetową z zastosowaniem wszystkich zdobytych umiejętności.

O autorze Paweł Białach

Pracuję jako projektant stron internetowych, grafik komputerowy i programista front-end, specjalizuję się również we wsparciu IT (linia HELP DESK 1 & 2, z certyfikatem ITIL® Foundation Certificate in IT Service Management, AXELOS, 2016) oraz zarządzaniu aplikacjami webowymi. Mam ponad 15-letnie doświadczenie w branży IT, w tym czasie brałem udział w ponad 100 projektach zarówno od strony technicznej jak i biznesowej. Mówię płynnie po angielsku (poziom C1 z certyfikatem TOEIC® Listening and Reading). Prywatnie interesuję się muzyką, gram na gitarze i udzielam lekcji gry na na tym instrumencie.