Szkolenia z optymalizacji SEO

W dzisiejszych czasach niemal każda firma posiada swoją stronę internetową – jest to niezbędny element skutecznego marketingu w sieci. Okazuje się jednak, że samo stworzenie serwisu to jeszcze nie wszystko, ponieważ do osiągnięcia sukcesu niezbędne jest umożliwienie użytkownikom Internetu odnalezienie tej jednej konkretnej strony spośród milionów, a nawet miliardów innych. Do tego niezbędne jest wykonanie optymalizacji serwisu internetowego. Dzięki temu będzie on łatwiejszy do odnalezienia za pomocą wyszukiwarki internetowej i będzie zajmować wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania. Celem optymalizacji jest ułatwienie zrozumienia zawartości serwisu przez tzw. roboty sieciowe, które wyświetlą ją po wpisaniu przez użytkownika sieci określonej frazy lub słowa kluczowego.

            Efektywna optymalizacja strony wymaga sporej wiedzy, dlatego warto skorzystać ze szkolenia z zakresu optymalizacji serwisów internetowych. Tego rodzaju kurs powoli poznać zasady związane z optymalizacją i obejmuje takie elementy jak:

  • kod strony,
  • treść,
  • grafikę,
  • słowa kluczowe,
  • strukturę linków wewnętrznych.

W trakcie szkolenia uczestnicy uczą się między innymi tego, jakie są zasady działania wyszukiwarek, w tym zwłaszcza najpopularniejszej jaką jest Google. Dowiadują się także istotnych informacji na temat zarządzania treścią, czyli czym są metatagi, jak powinny wyglądać nagłówki, czy jakie powinno być rozmieszczenie słów kluczowych. Ponadto podczas zajęć praktycznych uczą się tworzenia skutecznych treści oraz odpowiednich nazw plików.

            Szkolenie pozwala też uniknąć najczęstszych błędów w optymalizacji serwisów internetowych. Zalicza się do nich chociażby techniki spamerskie, czy złą konstrukcję strony. Częstym problemem jest również nieprawidłowy dobór słów kluczowych, a także ich nieprawidłowe rozmieszczenie, czy nadmierna ilość na stronie. Uczestnicy kursu dowiedzą się również dlaczego pozycja strony może niespodziewanie zacząć spadać i kiedy nakładane są kary za działania sprzeczne ze wskazówkami dla webmasterów.

O autorze Paweł Białach

Pracuję jako projektant stron internetowych, grafik komputerowy i programista front-end, specjalizuję się również we wsparciu IT (linia HELP DESK 1 & 2, z certyfikatem ITIL® Foundation Certificate in IT Service Management, AXELOS, 2016) oraz zarządzaniu aplikacjami webowymi. Mam ponad 15-letnie doświadczenie w branży IT, w tym czasie brałem udział w ponad 100 projektach zarówno od strony technicznej jak i biznesowej. Mówię płynnie po angielsku (poziom C1 z certyfikatem TOEIC® Listening and Reading). Prywatnie interesuję się muzyką, gram na gitarze i udzielam lekcji gry na na tym instrumencie.