Szkolenia z tworzenia stron internetowych

Internet to medium naprawdę potężne, a sprzedaż produktów i usług w sieci stale rośnie. Trudno obecnie wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiejkolwiek firmy bez promocji w Internecie, a podstawą obecności w sieci jest oczywiście strona internetowa. Samodzielne stworzenie funkcjonalnego serwisu wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Jest to szczególnie trudne wtedy, gdy ma to być nie tylko strona informacyjna, ale również sklep internetowy. Gdzie można nauczyć się tworzenia stron? Oczywiście na profesjonalnym szkoleniu z zakresu tworzenia stron internetowych. Tego rodzaju kurs to najlepszy sposób, dzięki któremu można zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności w tej kwestii.

            Ze szkolenia może skorzystać każdy, ale najważniejsze jest to, by posiadać chociaż podstawową znajomość obsługi komputera. Celem takiego kursu jest zapoznanie każdego z uczestników z najważniejszymi zasadami tworzenia serwisów internetowych oraz nauczenie sposobów praktycznego wykorzystania uzyskanych informacji. Podczas szkolenia kursanci poznają metody tworzenia serwisów internetowych w oparciu o najbardziej popularne języki, takie jak chociażby XHTML, czy CSS. Dzięki poznaniu zasad tworzenia stron, terminologii oraz zapoznania się z edytorami HTML i programami graficznymi uczestnicy mogą samodzielnie zaprojektować własną stronę internetową.

            W czasie kursu poruszane są także tematy związane z procesem projektowania graficznego oraz układem i kompozycją. Uczestnicy dowiadują się również czym jest teoria siatki oraz teoria koloru, a także typografia, tekstura i układ reagujący na zmianę szerokości. W zakresie tworzenia stron internetowych kurs obejmuje takie zagadnienia, jak chociażby proces tworzenia kodu, składnia oraz elementy języka XHTML, czy kaskadowe arkusze stylów CSS. Ponadto uczestnicy poznają podstawy języka JavaScript i zagadnienia związane z tworzeniem stron pod kątem urządzeń mobilnych. Wszystkie informacje wykorzystywane są w praktyce podczas odbywających się w trakcie kursu warsztatach.

O autorze Paweł Białach

Pracuję jako projektant stron internetowych, grafik komputerowy i programista front-end, specjalizuję się również we wsparciu IT (linia HELP DESK 1 & 2, z certyfikatem ITIL® Foundation Certificate in IT Service Management, AXELOS, 2016) oraz zarządzaniu aplikacjami webowymi. Mam ponad 15-letnie doświadczenie w branży IT, w tym czasie brałem udział w ponad 100 projektach zarówno od strony technicznej jak i biznesowej. Mówię płynnie po angielsku (poziom C1 z certyfikatem TOEIC® Listening and Reading). Prywatnie interesuję się muzyką, gram na gitarze i udzielam lekcji gry na na tym instrumencie.