Szkolenia z WordPress CMS

WordPress to system zarządzania treścią, który w początkowych założeniach miał służyć wyłącznie do obsługiwania blogów. Obecnie dzięki WordPress CMS można projektuje się dowolne strony internetowe i nie trzeba do tego znać języka HTML/CSS. Pozwala na to bardzo łatwy do opanowania i przejrzysty edytor wizualny, który daje naprawdę wiele możliwości. Jednak aby w pełni je wykorzystać warto skorzystać ze szkolenia, podczas którego można dowiedzieć jak wykorzystywać WordPress CMS w praktyce. Okazuje się bowiem, że z jego pomocą można stworzyć nie tylko zwykłe serwisy internetowe, ale też w pełni funkcjonalne i zautomatyzowane sklepy online. Poza tym dzięki różnego rodzaju rozszerzeniom koszty prowadzenia takiego sklepu są naprawdę niewielkie.

            Szkolenia WordPress CMS obejmują zwykle zapoznanie się z systemem od zaplecza, a także budowę szablonu. Podczas kursu uczestnicy uczą się m.in. implementowania projektów graficznych do silnika WordPress, a także zarządzania przygotowanym w ten sposób serwisem. Co ważne, szkolenia ma na celu nie tylko naukę WordPress CMS pod kątem zarządzania treścią ia aktualizacji, ale również przygotowanie uczestników do pozycjonowania. W czasie zajęć praktycznych nauczyć się można natomiast stylowania, budowania własnych szablonów graficznych, czy implementacji.

            Jak wygląda plan takiego szkolenia? Najważniejszym krokiem jest zainstalowanie WordPress CMS na serwerze. Następnie uczestnicy zapoznają się z panelem administracyjnym, który zawiera takie pozycje jak: posty na stronie, strony statyczne, menu, widgety, czy ustawienia globalne. Kolejny element szkolenia to zapoznanie się ze strukturą plików szablonu oraz funkcjami, które są w tym szablonie wykorzystywane, a są to:

  • funkcje sekcji Body,
  • funkcje sekcji Head,
  • miejsca na Widgety.

Uczestnicy poznają również CSS szablonu. Do wzięcia udziału w tego rodzaju kursie zazwyczaj wystarcza podstawowa znajomość HTML i CSS, a także podstawy języka PHP. Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje stosowne zaświadczenie lub certyfikat.

O autorze Paweł Białach

Pracuję jako projektant stron internetowych, grafik komputerowy i programista front-end, specjalizuję się również we wsparciu IT (linia HELP DESK 1 & 2, z certyfikatem ITIL® Foundation Certificate in IT Service Management, AXELOS, 2016) oraz zarządzaniu aplikacjami webowymi. Mam ponad 15-letnie doświadczenie w branży IT, w tym czasie brałem udział w ponad 100 projektach zarówno od strony technicznej jak i biznesowej. Mówię płynnie po angielsku (poziom C1 z certyfikatem TOEIC® Listening and Reading). Prywatnie interesuję się muzyką, gram na gitarze i udzielam lekcji gry na na tym instrumencie.