Szkolenia z zarządzania wizerunkiem w Internecie

Stworzenie spójnego i pozytywnego wizerunku firmy daje ogromną przewagę nad konkurencją. Wystarczy przyjrzeć się kilku najbardziej znanym na naszym rynku markom, by przekonać się, że ma on ogromny wpływ na wynik sprzedażowy. Tworzenie wizerunku to długi proces, który wymaga odpowiedniego przemyślenia. Koniecznie trzeba przy tym wziąć pod uwagę fakt, iż obecnie najpotężniejszym medium jest bez wątpienia Internet, dlatego warto dowiedzieć się, jak stworzyć i zarządzać wizerunkiem właśnie w Internecie. Gdzie można się tego nauczyć? Na pewno na szkoleniach, organizowanych przez wyspecjalizowane firmy. Podczas nich można nauczyć się tego, w jaki sposób świadomie wykreować wizerunek firmy oraz tego, jak nim efektywnie zarządzać.

Szkolenie jest skierowane do każdego, kto chce rozszerzyć swoją wiedzę w zakresie skutecznych działań marketingowych. Podczas zajęć uczestnicy dowiadują się wszystkiego na temat pojęcia oraz elementów marki, jej osobowości i symbolu, a także sposobów zarządzania wizerunkiem. Ponadto określane są wymagania konsumentów i różnego rodzaju koncepcje poziomów marki. W trakcie szkolenia można nauczyć się tworzenia strategii komunikacyjnej i określania grupy docelowej, a także zdobyć informacje na temat segmentacji rynku, czy zasad współpracy z agencją reklamową. Omawiane są również profile klientów i wszystkie istotne zasady związane z tworzeniem wizerunku w sieci.

Niemniej ważne jest to, że w czasie szkolenia uczestnicy uczą się budowania strategii komunikacyjnej w Internecie. Dzięki zajęciom praktycznym mogą samodzielnie stworzyć własny serwis www, a także zapoznać się z narzędziami reklamy banerowej, czy reklamą niestandardową. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą umieli nie tylko umiejętnie wykorzystywać wszelkie narzędzia komunikacji internetowej, ale także świadomie kreować pożądany wizerunek marki i zarządzać nim w Internecie. Poza tym nabędą umiejętność projektowania strategii reklamowej i samodzielnie wykorzystywać treści programowe w realnych sytuacjach biznesowych.

O autorze Paweł Białach

Pracuję jako projektant stron internetowych, grafik komputerowy i programista front-end, specjalizuję się również we wsparciu IT (linia HELP DESK 1 & 2, z certyfikatem ITIL® Foundation Certificate in IT Service Management, AXELOS, 2016) oraz zarządzaniu aplikacjami webowymi. Mam ponad 15-letnie doświadczenie w branży IT, w tym czasie brałem udział w ponad 100 projektach zarówno od strony technicznej jak i biznesowej. Mówię płynnie po angielsku (poziom C1 z certyfikatem TOEIC® Listening and Reading). Prywatnie interesuję się muzyką, gram na gitarze i udzielam lekcji gry na na tym instrumencie.